ЕКОЛОГІЧНА СТЕЖКА - ВАЖЛИВИЙ ВИД ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС
Формування екологічної культури підростаючого покоління - одне з найважливіших завдань сьогодення.
Почуття любові, бережливого ставлення до природи формуються з раннього дитинства. Найкращою школою екологічної освіти та виховання є спілкування з природою, вивчення та пізнання її закономірностей, розвитку явищ, а також безпосередня участь у різноманітних екологічних акціях.
Однією з ефективних форм проведення екологічного виховання є закладання навчально-екологічних стежок.
Вихованці гуртка "Юні екологи" під керівництвом Коваленко Людмили Олександрівни розробили спеціальний маршрут такої стежки села Беркозівки, який проходить через різні екосистеми і природні об'єкти, що мають природоохоронне значення.
1 зупинка - "Гідрологічна" - долина річки Беркозянки, де здобувачі освіти ознайомились з джерелами живлення малої річки, визначили напрям течії.
2 зупинка - "Ботанічна" - місце зростання надзвичайно рідкісної рослини, яка занесена до Червоної книги України - горицвіту весняного.
3 зупинка - "Зоологічна". Мурахи є одними із найкорисніших мешканців лісових масивів, адже знищують величезну кількість шкідників і цілком заслужено носять звання "санітари лісу". Охороняємо мурашники - зберігаємо ліс.
4 зупинка - "Ландшафтна". Вивчення місцевих краєвидів, знайомство з пагорбами і ярами виховує культуру поведінки в природі, розширює знання про навколишній світ, удосконалює розуміння природних закономірностей.
Діти опанували уміння застосовувати на практиці знання з різних пердметів в комплексі, осягнули нерозривну єдність природнього середовища і людини.