Всеукраїнський конкурс робіт юних фотоаматорів "Моя Україно!"

Інформаційно-методичні матеріали

щодо проведення ІІ (обласного) етапу заочного Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів

«Моя Україно!»

1. Загальна інформація

II (обласний) етап заочного Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» проводиться щорічно в м. Черкаси на базі Комунального закладу «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради». Фотороботи на обласний етап конкурсу подаються на електронну адресу chotsntt@gmail.com.

2. Мета проведення конкурсу

II (обласний) етап заочного Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» проводиться з метою:

• пошуку та розкриття нових юних талантів;
  • підвищення ролі фотоаматорства у морально-етичному вихованні підростаючого покоління;
  • подальшого розвитку фотоаматорства серед учнівської молоді;
  • популяризації та пропаганди художньої майстерності гуртківців.

3.    Учасники конкурсу

3.1.     В конкурсі беруть участь вихованці закладів позашкільної освіти області.

3.2.    Конкурс проводиться за ДВОМА віковими категоріями:

-  молодша група (10-14 років);

-  старша група (15-18 років ).

1. Вік учасників визначається за роком їх народження.
  2. Конкурс проводиться за номінаціями:

-  портрет (репортажний та студійний );

-  пейзаж;

-  натюрморт;

-  побутові або жанрові фотографії;

-  фото з застосування програми Аdobe Phоtoshор;

-  архітектура;

-  репортажне фото;

-  макрофотографія;

-  флора та фауна;

-  позажанрове фото.

3.5.     Програмою конкурсу передбачається проведення особистої першості по кожній номінації у кожній віковій категорії.

4. Умови проведення

1. На конкурс приймаються чорно-білі та кольорові фотографії
    в електронному вигляді, завантажені на
    Google диск.
  2. Від кожного закладу на обласний етап конкурсу надсилається
    не більше 2-х робіт у кожній віковій категорії кожної номінації.
    1. До кожної фотографії слід вказати:
  • назву знімка (або циклу);
  • номінацію;
  • прізвище, ім'я та вікову категорію автора;
  • офіційну назву закладу освіти.
  1. До фоторобіт, надісланих на конкурс, додається відсканована заявка за встановленим зразком (згідно з додатком), яка заповнюється без скорочень і абревіатур.
  2. Якщо конкурсна робота виконана колективом вихованців,
    то обов'язково додаються дані про кожного, хто входить до його складу.
  3. Фотографії, які не відповідають вимогам конкурсу та не мають необхідної документації, суддівська колегія не розглядає.
  4. Організаційний комітет залишає за собою право використовувати надіслані на конкурс фотороботи для розміщення на сторінках видань Комунального закладу Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради, з обов'язковим вказуванням автора (авторів).
  5. Роботи оцінюються за критеріями:
  • композиційне рішення (правильно заповнений кадр) – 10 балів;
  • ідея роботи (задум автора) – 10 балів;
  • технічна майстерність (різкість зображення, правильність експозиції, робота зі світлом, баланс кольорів) – 10 балів;
  • використання технічних прийомів (довгі і короткі витримки, зйомка з проводкою, зумування на довгих витримках, світла і темна тональність…) – 10 балів.

5. Керівництво та матеріальне забезпечення виставки-конкурсу

1. Загальне керівництво обласним етапом конкурсу здійснює комунальний заклад Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради.
  2. Для підведення підсумків обласного етапу конкурсу створюється суддівська колегія, склад якої затверджує директор комунального закладу «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради».
  3. Витрати на організацію та проведення обласного етапу конкурсу робіт юних фотоаматорів здійснюються за рахунок комунального закладу «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради».

6.     Нагородження переможців

1. За результатами конкурсу автори фоторобіт, які зайняли І, II, III місця, нагороджуються Дипломами Комунального закладу Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради.
  2. За рішенням суддівської колегії керівники гуртків за активну участь у конкурсі їх вихованців можуть нагороджуються Грамотами Комунального закладу Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради.
  3. За активну участь вихованців в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» та їх якісну підготовку, керівники гуртків можуть нагороджуватися Грамотами комунального закладу «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради».
  4. За рішенням суддівської колегії роботи переможців (призерів) можуть направлятися на III (заключний) етап заочного Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!».

на участь в II (обласному) етапі

заочного Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів

«Моя Україно!» у 2019-2020 н. р.

від __________________________________________________________

(повна назва закладу освіти)

Номінація

Назва роботи