A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад позашкільної освіти
"Центр дитячої та юнацької творчості"
Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області

ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ РОБОТИ

1. Титульний аркуш є першою сторінкою роботи. Приклад його оформлення — у додатку № 1.

2. Анотація є узагальненим коротким викладом основного змісту роботи. В анотації подають стислу характеристику змісту роботи з визначенням основної мети, актуальності та завдань наукового дослідження. Також зазначають висновки та отримані результати проведеної роботи, ключові слова.

3. Зміст подають на початку роботи. Він містить назву та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів і пунктів (якщо вони мають заголовок), зокрема вступу, висновків до розділів, загальних висновків, додатків, списку використаних джерел тощо.

4. Якщо в роботі використовують специфічну термінологію, а також маловідомі скорочення, нові символи, позначення тощо, то їх перелік подають у вигляді окремого списку, який розміщують перед вступом.
Перелік має розміщуватись двома стовпчиками: у лівому в абетковому порядку наводять умовні позначення, символи, одиниці скорочення або терміни, у правому — їх детальне розшифрування.
Якщо в роботі спеціальні терміни, скорочення, символи, позначення тощо повторюють менше трьох разів, перелік не складається, а їх розшифрування наводять у тексті до першої згадки.

5. У вступі коротко обґрунтовують актуальність і доцільність обраної теми, підкреслюють сутність досліджуваної проблеми; формулюють мету роботи, зміст поставлених завдань, об’єкт і предмет дослідження; подають перелік використаних методів дослідження, характеристику проєкту (теоретичний / прикладний); зазначають, які наукові положення запропоновані учасником особисто, відмінність отриманих результатів від відомих раніше; повідомляють про наукове використання результатів досліджень або дають рекомендації щодо їх використання, для прикладних робіт повідомляють про практичну цінність отриманих результатів.

У разі використання в роботі ідей або розробок, що належать співавторам, слід наголосити на цьому і зазначити конкретний особистий внесок кожного та кожної з них. Також необхідно навести інформацію про публікації за матеріалами проєкту та апробацію результатів дослідження (за наявності).
Орієнтовний обсяг вступу — 2–3 сторінки.

6. Основна частина роботи складається з розділів, підрозділів, пунктів і підпунктів.
Кожний розділ розпочинають із нової сторінки. Основному тексту розділу може передувати коротка передмова з описом обраного напряму дослідження та обґрунтуванням застосованих методів. У кінці кожного розділу формулюють висновки зі стислим викладенням наведених у розділі наукових і практичних результатів, що дає можливість звільнити основну інформацію від другорядних подробиць.

В основній частині роботи наводять характеристику джерел, використаних для написання роботи, та короткий огляд літератури за тематикою дослідження, зокрема міжнародні та вітчизняні наукові публікації останніх років, окреслюють основні етапи наукової думки за визначеною проблемою, зазначають питання, які залишилися невирішеними; обґрунтовують вибір напряму досліджень, наводять методику та техніку дослідження; повідомляють обсяг дослідження; викладають, аналізують та узагальнюють отримані результати, подають їх оцінку.
Зміст основної частини має відповідати темі роботи та повністю її розкривати.

7. Висновки мають містити стислий виклад результатів розв’язання наукової проблеми та поставлених завдань, отриманих у процесі аналізу обраного матеріалу, оцінок та узагальнень. Необхідно підкреслити їх самостійність, теоретичне та (або) прикладне значення, акцентувавши увагу на кількісних і якісних показниках здобутих результатів, обґрунтувати достовірність результатів і надати рекомендації щодо їх використання.

8. Список використаних джерел — елемент службового апарату, який містить бібліографічні описи використаних джерел.

Список використаних джерел слід розміщувати в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків.
Відомості про джерела складають відповідно до вимог, зазначених у стандартах:

  • ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання», затверджений наказом ДП «УкрНДНЦ» від 22.06.2015 № 61;
  • ДСТУ 3008:2015 «Інформація та документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура та правила оформлювання» затверджений наказом ДП «УкрНДНЦ» від 22.06.2015 № 61;
  • ДСТУ 4331:2004 «Правила описування архівних документів», затверджені наказом Держспоживстандарту України від 17.08.2004 № 181;
  • ДСТУ 3582:2013 «Інформація та документація. Бібліографічний опис. Скорочення слів і словосполучень в українській мові. Загальні вимоги та правила», затверджений наказом Мінекономрозвитку від 22.08.2013 № 1010.               9.Додатки містять допоміжні або додаткові матеріали, необхідні для повноти сприйняття проєкту, кращого розуміння отриманих результатів: проміжні математичні доведення, формули та розрахунки, додаткові таблиці, графіки, рисунки, ілюстрації тощо.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора